Épp a minap estem át az első igazán komoly összetűzásünkre lakótársaimmal. Mindannyian felsorakoztattuk mindazon nem tudásunkat, amit a problémák és viták megoldásához fel kellene használnunk (lásd érzelmi inteligencia). Élménynek kellemetlen volt, de tapasztalnak nagyszerű, hiszen kiderült, hogy ki, hogyan kezeli a problémákat, milyen módzserekkel és technikákakkal old meg problémát. Kiderültek bizonyos személyiség-, jellemvonásaink is.
Tapasztalat?
Egy társaságban alapvetően jobb, ha hamar kibújik a zsákból. Jobb már az elején megtudni, hogy passzolnak a szokásaitok és viselkedésetek. Eltérő értékrendek, élettapasztalatok és célok. Mindezek olyan kombinációt alkotnak, ami emberről-emberre változó kombinációt ad. Én személy szerint az önmagukat magabiztosan ismerő, az élet pozitív oldalát látó, problámákat megoldó (nem elkerülő vagy kifogáskereső) embereket kedvelem. Nem baj, ha az illető adott esetben mogorvának látszik. lvastam és azóta tapasztaltam (tudom mit kell nézni) a mogorva, dörzsszivacs kedvességű emberek sokkal tisztábban látják magukat, illetve helyüket a világban. Ezek azok az emberek, akiknek nincs szükséges külső visszaigazolásra. Emiatt látszanak durvának. Nincs rá igényük, hogy másoknak jó vélemányük legyen róluk.
Problémamegoldási módok
2006.01.07. 18:36 takacsot
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://takacsot.blog.hu/api/trackback/id/tr9775674
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.