HTML

ÉnKép - takacsot

Friss topikok

  • Karbonade: Az első résszel egyáltalán nem értek egyet, Európában az Operának egyelőre jóval nagyobb részesedé... (2009.04.02. 14:07) My browser war
  • takacsot: @Bővíz László: Természetesen lehet. Javasolni tudom a könyvesboltok polcain az önfejlesztés részl... (2009.01.01. 12:30) Az IQ-m
  • natalie: szerintem nagyon jo könyv. ajánlom midenkinek! (2007.09.12. 01:21) Stephen King: A mobil
  • Ismeretlen_28084: zseniális könyv tényleg (2007.04.10. 15:24) Matt Beaumont: E-sztori
  • Ismeretlen_29217: Pontosan az gond, hogy a teszt kódrészletet nem tudják értelmezni. Konkrétan a paraméterátadási m... (2006.10.18. 08:02) Internyúzás

Mi is a IDoc

2005.09.15. 16:45 takacsot

A SAP-nál egy ideje nagyon nagy számnak számít az a varázsszó, hogy IDoc. Irgalmatlan eszközrendszert építettek köré. A marketinganyagokban is szerepel ez kifejezés. Mi is ez?

XML. Nem is igazán több (na jó, valójában a SOAP-hoz van inkább köze, de a mondanivalón ez nem változtat). Csak a gond az, hogy az XML nagyon egyszerű dolog és évek óta léteznek egyszerübbnél-egyszerübb eszközök, apik a buzerálására. A SAP fogta magát és saját kedvére alakította. De itt ne csak azt érts, hogy szokás szerint átnevezgeti a dolgokat. Pl. a Node-ot (aki egy kicsit XML-ezett gondolkodás nélkül vágja mi is az) átnevezték szegmens-re. Legalább ne lenne félrevezető a név!

Szóval inkább olyanokra gondolok, amik tényleg számítanak. Pl. az IDOC feldolgozás első lépése, hogy kilapítják az XML-t (eszembe se jut ebben az esetben az XML sémák átfedéséről beszélni, mert látatlanba megkövezem magam :) ) egy sima táblába. Jó kifújtuk magunkat. Elgondolkozunk, hiszen a sok ember között néhány értlemesnek is akadnia kell alapon hiszem, hogy oka van. Végül is a SAX api is hasonló módon mükszik. Szépen sorban fedolgozza a nodokat. Ok. Hogyan is kell feldolgozni? Switch/case ágakat készatenek amin keresztülloopolják (szép szó, nem?) az előbbi táblát. Kérem szépen hol a picsában van az OO-s eseményvezérlés? OK, hogy sok rész még nem OO-s az SAP rendszerekben, de nem egy nagy cucc egy SAX api szerű keret felépítése. De NINCS, még az erősen OO-s programokban sem.

Lehet, hogy ezek miatt nem nevezi XML-nek, hanem "csak" IDoc-nak?

Nem IDoc, de SAP-os fejlesztések kritikája

Mér évek-évtizedek óta léteznek a Tervezési Minták. Nagy kedvencem ez a téma. Ezek olyan dolgok, amik nem nagy dolgok, se megérteni, se megtanulni , ellenben olyan kevesen veszik rá a fáradságot, hogy az egyszerűen kiábrándító.

Naszóval nem csak simán hagyományosnak mondható DP-ek vannak, hanem az úgynevezett Enterprice design pattern-es vagy értelmesebb nevekkkel az elosztott rendszerek design patternjei. (Próbáltam a közvetlen liinket, ahonnan nekem van az olvasnivaló, de nem találtam, de talán csak más néven volt a http://martinfowler.com/ -on). Az ajánlott cikk is lassan 5 éves, a mögötte lévő gondolatok pedig minimum a CORBA születésével egyidejüek. Összességében sokkal régebbiek, mint az az alkalmazás, amiben ennek ellentetjével találkoztam. Azon dolgozom és feltehetőleg fogk is dolgozni az elkövetkezőkben.

Mundjuk nem az zavar, hogy milyenek a dolgok. Az zavar, hogy sokkal többnek van mutata/beharangozva, mint ami valójában. Én naív vagyok. Elhiszem a dolgokat. Ha nekem azt mondják, hogy valami erősen OO-s alkalmazás az ne azt jelentse, hogy objektumokba pakolt eljárásorientált. Ezt a csalódást! De hát ez az élet.

Ja és még: Teher alatt nő a pálma.

De azért ezekre a suttyó SAP-os fejlesztőkre ráférne egy kis oktatás a valódi világ beli dolgokról is. Tulajdonképpen akármiről, ami nem SAP!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://takacsot.blog.hu/api/trackback/id/tr42775624

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása