Azt hiszem alapműként kell olvasnia minden blogolónak, de nem csak webre publikálóknak, hanem mindenkinek, aki valamilyen módon elektronikus írást folytat, mint pl kedvenc barátunk az Emil. Csak katt ide: http://www.useit.com/papers/webwriting/
Egyszer-kétzer kaptam kritikát arra nézve, hogy milyen igénytelen vagyok a blogomban. Meglepő módon nem a tartalmat, hanem a helyesírást, fikázták, ami 90(ok-ok, lehet hogy csak 80)%-ban félregépelésekből ered (Hogy miért nincs helyesírás ellenörző a freeblog.hu-n az már egy másik kérdés). Tudom, h nehézebb olvasni és amit nehéz olvasni az szivesen kihagyják az emberekék. Sajnos nehezen veszem magam arra, hogy ilyen apróságokra odafigyeljek, hiszen az is elég koncentrációt igényel, hogy a csápjaim sebessége minél jobban megközelyítsék a gondolatiam sebességét. Asszem akkor leszek gondban, ha gyorsabban tudok gépelni, mint gondolkozni. Legyen aza pont az életem vége :)
Szóval megkaptam. De hamar lepergett pont a maitt, mert a tartalomról nem szólt. Nekem pedig az volt érdeks. Kicsit változott a helytzet, mikor webes kerespben, egy fejvadász találta meg a blogomat, pontosabban kipakolt önéletrajzot. (Mellékesen nem hitte el, hogy nem azért tettem ki, mert unkát keresek. Pipa vagyok, ha csaknem közvetlenül azt mondják nekem hogy hazudok. Legalább mondja a szemembe, mert akkor fair a helyzet és lekurvanyázhatom teljes szivemből, de így csak a mosolygós kabbeafaszom maradt.) Ekkor formálódott meg bennem, hogy mind tartalmilag, mind külalakilag kicsit jobban odafigyelek. A tartalom talán unalmasabb lett, de nem baj. Maradjon nekem szakmai és intelektuális hírmondó. A külalak, amibe leginkább a helyesírást értem is fejlődött. Legalábbi ha van kedvem, akkor átnézem ay irományokat, és ha igazán hosszút sikerül összedobnom, akkor azért egy OpenOffice.org-val is ellenőrzöm.
És ennek következő lépése a "profi tartalomszolgáltatás". Nem leszek túl nagyképű. Csak próbákozni fogok. NEm vagyok nagy web statisztika sasoló, hogy tudjam mennyien, kik és mikor nézik a blogomat. Csak remélem, hogy kicsit joban fel fogom hívni a figyelmet. Ebben fog segiteni a http://www.useit.com/papers/webwriting/.
Csak egy példát hozok fel a sok közül. A "forditott piramis" (akárhogyan is nevezik ezt magyarul) egy olyan technika, amit az újságírók aktívan alkalmaznak, de hagyományos esszéírásban (dolgozat, diplomamunka, tanulmány) nem alkalmazott technika. A weben is ezt érdemes használni. Arról szól, hogy kezd a konklúzióval. Így a lapot gyorsan átfutó szemek is megtalálják mondanivalód lényegét. Ha hasznosnak találják, akkor akár el is fogják olvasni az egész oldat. Én pont ezt a technikát alkalmaztam ebben a bejegyzésben.