Motiváció
Velem már előfordult, hogy kétszer vettem meg egy könyvet. Ez bizony felesleges, ha nem pótlásként szerzed be. Másik tipikus, mikor már olvastam a könyvet, de valójában nem tetszett vagy az író stílusa nem az én ízlésem. De a könyvet később mégis megvettem, hiszen nem emlékeztem a címére, az író nevére, miegymás.... Vagy mikor sorozatvadász vagy, de nem emlékszel minden címre (én pl mind a mai napig nem vagyok abban biztos, hogy birtoklom-e Terry Pretchet magyarul megjelent könyveinek egy-egy példányát, pedig szeretném).
Ezekben az esetekben jól jön a egy kis lista, amiben könnyedén tudsz keresni, mikor a könyvesboltban barangolsz. Papír alapú nem az igazi, mert sok könyv esetében lineárisan nő a mérete, ráadásul mindjárt két lista kell: a szerző szerinti és a cím szerinti. Ebben alistában valószínüleg nem fog szerepelni olvasónapló bejegyzés, ami abban segítene, hogy ha már korábban olvastál a szerzőtől regényt, akkor tudj következtetni a minőségére. Pl én már nem emlékszem, hogy Robert Ludlum mielyen regényeket írt, pedig elég sokat olvastam régebben.
Szóval ezt szeretném megoldani. Fent említett méretprobléma miatt elektronikus médiára gondoltam. A célszerszámok: PDA és okostelefon.
Lehetséges megoldások
Magára a karbantartásba nem kell energiát fektetni, mert arra már kész alkalmazások léteznek. (pl Media mate vagy JLibrary, de végül is bármelyik web alapú könvtáras program is megteszi) Feltételezem, hogy mér valahogy ki lehet azokból nyerni a fentebbe mlített információt. Ha valami jól ismert köztes formátumot veszünk, akkormár csak egy-két gyorsan összedobott script a különböző programok közti szinkronizálás. A végtermék az érdekes.
Van-e már ilyen? Triviális. Minek feccoljak bele, ha már létezik.
Excel: Noigen ezek a kis kütyürök képesek már kezelni valamilyen formában. Csak kipróbálás után tudnám megmondani, hogy mennyi jó.
TiddlyWiki. Adja magát, hiszen csak egyetlen html lap. A lehetséges gondok egyike a kliensek JavaScript kezelése. Lehet, hogy nem képesek olyan mértékben kezelni, mint kellene.
Single HTML: Minden kliens tudnáhasználni, de a megjelenítés már sokkal macerásabb, mert több száz, ha nem ezer bejegyzés esetében már a megjelenítés lehet gond. Persze a mai mobil eszközök adott esetben erősebbek, mint némelyik régi egyetemi szerver. :)
Multiple HTML: A gond csak a keresés.
Saját alkalmazás: ha már más nincs!