HTML

ÉnKép - takacsot

Friss topikok

  • Karbonade: Az első résszel egyáltalán nem értek egyet, Európában az Operának egyelőre jóval nagyobb részesedé... (2009.04.02. 14:07) My browser war
  • takacsot: @Bővíz László: Természetesen lehet. Javasolni tudom a könyvesboltok polcain az önfejlesztés részl... (2009.01.01. 12:30) Az IQ-m
  • natalie: szerintem nagyon jo könyv. ajánlom midenkinek! (2007.09.12. 01:21) Stephen King: A mobil
  • Ismeretlen_28084: zseniális könyv tényleg (2007.04.10. 15:24) Matt Beaumont: E-sztori
  • Ismeretlen_29217: Pontosan az gond, hogy a teszt kódrészletet nem tudják értelmezni. Konkrétan a paraméterátadási m... (2006.10.18. 08:02) Internyúzás

Craig Lairman: Applying UML and patterns

2006.03.12. 11:46 takacsot

Az Applying UML and patterns egy meglehetősen jó könyv. Már korábban írtam pár gondolatot, ami olvasása közben merült fel bennem. Végül a délutáni és esti olvasgatásoknak köszönhetően eljutottam a végére. Túlzás lenne azt modnani, hogy minden részét alaposan elolvastam, de minden fejezetről kaptam egy áttekintő képet. Alaposabban az engem érdeklő részeket olvsatam, ez mondjuk a könyv kb 80%-a. Így is tekintélyes mennyiségnem látszik. Megleltősen vskos kis olvsamány, de azért nem olyan vészes, mint amilyennek látszik. Rengeteg az ábra, ami egy UML-lel foglalkozó könyv esetében nem is olyan meglelő, és a szövegezés is erősen az álltalam amerikai technikai szövegnek nevetett mintát követi. Sok rizsa, sok ismétlés. Mindez persze segíti a tanulást, de kevésébé hasznos, ha mint referenciát akarjuk használni.

Mit is kapunk apénzünkért (megvan elektronikusan, ha érdekel dobj meg egy mail-lel és átpasszolom)?

  • UML: egy nagyon jó gyakorlati áttekintés kapunk a gyakori UML diagrammokról és azok használatáról a fejlestés különböző fázisaiban
  • Patterns: (ha már a cím kivesézésénél tartunk) gyakorlatilag minden lényeges tervezési mintát égyszerű és jó példákon keresztül mutat be. Sok ,ásikat ugyan csak megemlyt, de talán csak azért, mert az egész könyvben végigvitt POS rendszerben nem tudta használni. A könyvben előre haladva nagyon jól látzsik, hogy milyen előnye van a fejlesztők belső kommunikációjában apatternek ismeretet. A korábban hosszasan kifejtett pattern a későbbiekben csak mint hivatkozás szerepel a rendszere gey teljesen más komponensével kapcsolatban, mégis teljesen egyértelmű, hogy milyn célt szolgál. Gyorsított a komunikációt.
  • Architectúra: mintegy mellékesen sok architectúrikus (van ilyen szó?) elmélkedés olvasható. Van külön fejezett a System Architecture Document-ről is. Nem tanytja meg az architectúrákat, de felteszi a kérdéseket, amikre mindenkinek oda kell figyelni. Segit megtalálni a nézőpontot.
  • Software process: az egészet a unified process (vagy közismertebben RUP)-en kersztül vezett. A könyv részei és fejezetei mind nevébe, mind tartalmában tükrüzi a UP felzlesztési folyamat részeit. "Élőben" ismerhetjük meg az iteratív fejlesztést.
  • Követelmények és Use Cases: Példákon keresztül. Egyik legnagyobb probléma, hogy milyen részletességű követlmény dokumentumokat készítsünk. Nagyon jó tanácsokat guideline-okat ad.

Összefogalva: Kiválló könyv, mivel többé kevésbé olcsón hozzá lehet jutni (lásd fentebb :) ) mindenképpen esszenciális műnek tekinthető. Mindenkinek el kell olvsni, aki valamilyen módon OO fejlesztést végez.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://takacsot.blog.hu/api/trackback/id/tr53775726

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása