Olyan könyvet olvastam, amit igazából nem is kellett volna megvennem, de mivel elég sokat utaztam Germániába (már megint). De nem bántam meg. Félig meddig sejtettem, hogy mit is kapok a pénzemért és mivel amúgy is kifogytam az olvasnivalóból egy Stephen King novelláskötet mellé ezt is beszereztem.
Kine szól? Szinte mindenkinek. Fejlesztőknek, hackerek-nek, cégvezetőknek és azoknak, akik egyikb sem tartoznak de érdekli a "számítógép őrültek" egy részének világa, mint szubkúltúra.
Nagyon élvezetes stílusban leírja a kik is azok hackarek, mi a történelmük. Megismerhetjük az open source fejlesztés elveit és annak tudatos alkalmazásával nyerhető hasznot. Fenomenális. Nagyon tudom ajánlani mindenkinek Nem kell informatikusnak lennie. Legyen jogász, közgazdász, vagy éppen takarítónő, akinek a fia furán sokat ül számítógép előtt. Szociólus palántánka, aki meg szeretnél ismerni ezt a szubkúltúrát.
Szóval netre fel ahol angolul lehet megtalálni, vagy könyvesboltba, ahol a számítástechnika részlegnél lehet megtalálni.
Az esszék:
- A hackerség rövid története
- A katedrális és a bazár: nyílt és zárt rendszerek fejlesztéséne összehasonlítása
- A nooszféra kisajátítása: részben arról szól, hogyan is van az a tulajdon, meg hasonló jogok szerepe a jogilag nyílt fejlesztésekben
- A varázsüst: gazdasági oldalról vizsgálja az open source fejlesztéseket
- A hackerek bosszúja: hogyan is tört elő a semmiből ez az egész open source mizéria